вторник, 23 марта 2021 г.

Результати вихідного опитування учнів Красноріченського ліцею, учасників челенджу "Ментальне здоров'я" (Хеппі Челендж) у рамках програми Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів.

Результати вихідного опитування учнів Красноріченського ліцею, учасників челенджу "Ментальне здоров'я" (Хеппі Челендж) у рамках програми Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів.

 

Протягом чотирьох тижнів вчителі, учні та їх батьки приймали активну участь в челенджі «Ментальне здоров’я». Психологічною службою Красноріченського ліцею проведено анонімне вихідне опитування учасників челенджу «Ментальне здоров'я». Метою опитування було вивчення думки респондентів з приводу ментального здоров'я наприкінці проєкту.

Дослідження проводилося анонімно серед учнів 5-11 класів. Всього психологічною службою було опитано 102 осіби. Серед них 48% хлопців і 52% дівчат.

 

1. Розподіл думок стосовно розуміння поняття  ментального здоров’я показав, що 100% опитаних дітей вважають, що добре розуміють, що таке ментальне здоров’я. Це свідчить про високу результативність роботи педагогічного колективу та ефективність заходів, що були проведені в рамках челенджу.

Діаграма 1

 


2. Як свідчать відповіді на запитання «Чи можеш ти назвати активності, які допомагають підтримати психічне здоров’я?» 98% учнів дають позитивну відповідь, 2% - негативну. Показники збільшилися на 27%. Більшість опитуваних можуть ефективно давати раду стресовим ситуаціям, розуміють свій емоційний стан.

Діаграма 2

 



3. На питання «Чи подобаються тобі виховні години у вашому класі?» учні дали наступні відповіді: так, мені цікаво -86%, інколи -10%, зазвичай ні - 4%. Порівняно з попередніми результатами кількість позитивних відповідей збільшилися на 13%.

 

Діаграма 3


4. Відповіді дітей про те, скільки разів за минулий тиждень їх сім'я проводила час разом показали, що більше 3 разів -19% , 2-3 рази - 32% , 1 раз -37% , не проводила -14%. Кількість родин, які не проводять час разом зменшилась на 5%.

Діаграма 4



5.Розповідають батькам про своє життя -10% відповідають, коли батьки запитують - 76%, розповідають дещо -  8% , не розповідають – 6%. Рівень відкритості та довіри до батьків майже не змінився. На 2% збільшилась кількість дітей, що розповідають батькам про себе.

Діаграма 5

 


6. Коли  виникають проблеми, переживання, до своїх батьків звертаються -30% опитаних, діляться своїми проблемами в залежності від ситуації 66%, не обговорюють це з рідними -4%.  В цьому питанні відповіді учнів показали, що довірливі стосунки з батьками для них є дуже важливими. 20%  опитаних переглянули свої відносини з рідними та тепер діляться своїми переживаннями  з батьками.

Діаграма 6 

  


7.Відповіді дітей на запитання: «На твою думку, наскільки дружнім є твій клас?»: 62% опитаних відповіли «дружній», 24% - у нас є окремі групи, які не дуже спілкуються між собою, 14%– «більшість спілкується з 1-2 людьми з класу». Відповіді учнів свідчать про позитивний психологічний клімат в класах

Діаграма 7 

 


8. «Чи є щось, що завдає тобі емоційного дискомфорту  у школі?»  діти відповідають:

-здебільшого мені комфортно і весело -75%;

-буває некомфортно через неприємні ситуації з однокласниками-18%;

-буває некомфортно через поведінку вчителів -7%. 

Комфортні психологічні умови в класі покращилися.16% дітей відчувають емоційне благополуччя після проведення челенджа в ліцеї.

 

 

Діаграма 8

 


9.Аналіз результатів  про те,чи поділяться діти своїми труднощами з вчителями, вказали, що: можуть поговорити з деякими вчителями -58%, є одна вчителька, з ким можна обговорити свої проблеми -29% , вважають дивним обговорювати свої проблеми з вчителями – 13%. Довіра до вчителів збільшилася. На 10%  учнів стало більше, які діляться труднощами з вчителями.

Діаграма 9


10.  На питання «Яким був твій настрій протягом минулого тижня?» опитані відповідають :

- радісний або спокійний –100%. Протягом тижня настрій  у 37% дітей покращився.

Діаграма 10



Висновки

За результатами проведеного опитування встановлено, що після челенджу "Ментальне здоров'я" (Хеппі Челендж) учні ліцею стали розрізняти поняття «ментальне здоров’я»; ознайомились з різними активностями, що впливають на психічне здоров’я та навчились застосовувати їх на практиці; покращились стосунки з однокласниками; підвищився рівень довіри до вчителів та батьків; зникло емоційне напруження в ліцеї, покращився настрій.


Комментариев нет:

Отправить комментарий