среда, 1 апреля 2020 г.

Критичне мислення допоможе

Сьогодні одна  знайома поскаржилася на погане самопочуття. В останні дні їй стали снитися жахливі сни. Окрім цього, настрій став мінятися протягом дня без особливих причин. Психологічне напруження та нестійкий емоційний стан відображається на стосунках з рідними. Коли запитала її чим займаєтеся вдома, вона відповіла що переважно проводить час перед телевізором, зациклена на телевізійних новинах.  Діти виросли, живуть вдвох з чоловіком.

Дійсно, на сьогодняшній день кількість  інформації про коронавірус просто зашкалює. На жаль, окрім достовірних даних, в ЗМІ гуляє багато фейків. Вміння аналізувати і фільтрувати інформацію сьогодні важливо як ніколи.

Щоб інформація, яку ви «споживаєте», не ввела вас в оману та не посилювала страх та тривогу, варто дотримуватися наступних правил. 

Користуйтеся лише достовірними джерелами інформації. Перш за все, це сайти Міністерства здоров`я УкраїниUNICEFЦентру громадського здоров`я МОЗ УкраїниВООЗ, а також інформсторінка уряду covid19.com.ua, де є відповіді на основні запитання про коронавірус COVID-19.

Слід враховувати, що часто матеріали  в медіа є суб`єктивними. Перш, ніж дійти до глядачів, інформація проходить через призму знань та світосприйняття журналістів.

Фрази на кшталт «наше джерело повідомило», які дуже часто можна побачити в ЗМІ, мають включати скепсис. Допоки не знатимете, що то за джерело та чи дійсно воно володіє правдивими даними, тримайте інформацію під сумнівом. 
Довіряйте інформації від фахових спеціалістів: вірусологів, інфекціоністів, імунологів, лікарів, медичних установ тощо. Тільки вони можуть давати поради щодо того, як лікуватися, посилити імунітет, як уберегтися від зараження, а також чи є антитіла, ліки, вакцина від COVID-19. Поради від усіх інших, навіть авторитетних у своїй галузі спеціалістів, будуть розмовами «на тему».  

Уникайте активних перепалок в коментарях у соцмережах, масових розсилок та перепостів.Чим більше ви втягуєтесь в розмови "коронавірусом захворіє 80% населення", тим страшнішу картинку малює ваш мозок, і тим важче йому буде включити логіку і тверезо оцінити ситуацію.

Періодично робіть діджитал детокс. Нехай ваш мозок та психіка очистяться та заспокояться, щоб бути в ресурсному стані та тримати ситуацію,ваше життя під контролем. Мисліть критично!


Комментариев нет:

Отправить комментарий