Учні та вчителі Красноріченського ліцею долучились до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою і проводиться з 25 листопада по 10 грудня.
Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насилля.
З метою визначення ставлення та обізнаності щодо домашнього насильства було проведено опитування серед учнів 6-11 класів.
Аналіз результатів дозволив виявити наступний розподіл думок стосовно актуальності проблеми насильства: 40% опитаних дітей вважають, що проблема насильства є актуальною в нашій країні, 60% дітей не замислювались раніше над цим питанням.
Основними причинами насильства серед молоді 20% опитаних учнів назвали вплив ЗМІ, інтернету, виховні проблеми, кризи в суспільстві, війна в Україні, 80% припадає на вплив алкоголю, та наркотиків.
На питання, що думають учніі з приводу демонстрації на теле- та кіноекрані бойовиків та фільмів з
елементами насилля отримані наступні результати:
-29% іноді переглядають,
-57% байдужі до них,
-14% вважають, що потрібен контроль спеціалістів, які б забороняли демонстрацію насльства на екрані.
Як свідчать відповіді на запитання «Чи були ви свідком насильства?» 100% учнів дають негативну відповідь.
Відповіді дітей свідчать про те, що вони особисто зазнавали насильства. Зазнають морального приниження 100% опитаних.
Аналіз результатів свідчить про те, що в разі виникнення ситуації насильства діти, в першу чергу, звернуться за допомогою до батьків (60%), менший відсоток відповідей набрав варіант «Звернусь до друзів» – 20%. Ще 20% не розраховують на допомогу інших, діятимуть на власний розсуд.
Таким чином отримані у ході дослідження дані дозволили зробити висновки про те, що як хлопці, так і дівчата визнають наявність жорстокого ставлення до них з боку, однолітків, старших учнів, членів сім’ї, проявів фізичного, психологічного (емоційного) насильства. В громаді проводиться певна робота по питанню попередження та протидії насильства. З метою запобігання насильства щодо дітей необхідна чітка цілеспрямована та скоординована робота педагогічного, учнівського колективів та сім’ї, активна протидія негативним чинникам.
Вирішальна роль у протидії насильству і булінгу належить педагогам. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки завдяки системному підходу та підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій, а також із залученням та участю дітей.
Толерантність- це терпимість до інших думок і вірувань, до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань.
Свою толерантність ми можемо проявляти по-різному:
-відсторонено, без зайвої критики;
-витримано, спокійно, очікуючи компромісного для усіх варіанту;
-доброзичливо, активно розуміючи мотиви такої поведінки людини, намагаючись допомогти в разі необхідності.
Учні прийняли участь в диспуті на тему “Толерантність: достоїнство чи поступка?”
В рамках акції 5 грудня учні ліцею приєдналися до Національного уроку волонтерства та дізнались, чим важливе волонтерство та як долучитись до цього руху.
Також учні ліцею прийняли участь в просвітницькому конкурсі «Творчість проти насильства» за ініціативи управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області та представили свої роботи за напрямком конкурс малюнків "Мир у кожному серці"
В рамках акції "16 днів проти насильства" Красноріченський ліцей разом з коаліцією "Луганщина. Жінки. Мир. Безпека" провів низку заходів "Коло безпеки" у якому взяли участь учні молодших ,старших класів та вчителі закладу.