понеділок, 7 лютого 2022 р.

День безпечного інтернету

 

День безпечного інтернету
 

8 лютого Україна та світ відзначають День безпечного інтернету (Safer Internet Day), який було запроваджено мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми й молоддю. 

  Але оскільки значна частина нашого життя проходить онлайн, нижче ми пропонуємо 10 порад, які точно не зашкодять.

🌎  Паролі. Для того, щоб паролі надійно захищали вашу інформацію, вони мають бути унікальними для кожної сторінки чи акаунту, містити щонайменше 12-15 символів з літерами цифрами та спеціальними символами (наприклад, Sid0802#!*66).
🌎 Налаштовуйте двофакторну аутентифікацію пошти, яка вимагає більше, ніж просто пароль для входу в акаунт. Зазвичай це одноразовий PIN-код, надісланий через SMS, електронну пошту. Корисним також може бути використання додатків для автентифікації, наприклад Google Authenticator, за допомогою якого ви зможете отримувати коди для входу в акаунт без підключення до Інтернет або мобільної мережі.
🌎 Не використовуйте публічні Wi-Fi точки доступу для обміну важливою та конфіденційною інформацією. 
🌎 Будьте уважними під час завантаження програм, файлів та архівів із маловідомих або сумнівних ресурсів. Одна із ознак безпечності з’єднання на сайті – найвність «замочка» у полі адреси та літер https.
🌎  Періодично використовуйте режим “Інкогніто” в браузері, видаляйте історію пошуку та файли cookies, які допомагають сайтам вас «запам’ятати».
🌎 Перегляньте налаштування конфіденційності у вашому браузері та акаунтах у соцмережах. Переконайтесь, що ви ділитесь лише тими даними, на які давали дозвіл.
🌎  Створюйте резервні копії важливої інформації та видаляйте програми і додатки, якими не користуєтесь.
🌎 Здійснюючи онлайн-закупи, упевніться, що ви робите це лише з перевірених та безпечних сайтів.

Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитись із темою захисту персональних даних або освіжити наявні знання, пропонуємо переглянути запис вебінару від експертів з цифрової безпеки ГО «Лабораторія цифрової безпеки» Антон Кушнір та Аліна Єлєвтєрова. У ньому спікери говорять про те, як створити надійні та унікальні паролі, пояснюють, як розпізнати ботів та тролів у соцмережах і як себе з ними поводити;   дають поради щодо протидії інтернет-шахрайству, а також захисту особистих облікових записів у соціальних мережах; пояснюють, із якими небезпеками підлітки стикаються в мережі. В описі до відео ви також знайдете покликання на презентацію з матеріалами

Матеріали  кампанії проти кібербулінгу від Docudays UA, – Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини:

Матеріали виставки «Data CTRL Centre», яку організовував Goethe-Institut у партнерстві з українською організацією «Куншт»: